Strona Główna » Samorozwój » Cel – jak go osiągnąć i co wziąć pod uwagę.

Cel – jak go osiągnąć i co wziąć pod uwagę.

Wyznaczenie celów

Minęły już prawie dwa miesiące, od kiedy żyjemy w 2012 roku, tak więc nadeszła odpowiednia pora na ten wpis, otóż zastanów się, ile osób wyznaczyło sobie niezwykle ambitne cele i w obecnym czasie, już nawet o nich nie pamięta, albo ciągle ma zły humor i oszukuje sama siebie, że od jutra już działa, żeby go osiągnąć.

Nie ma nic wspanialszego od takich noworocznych postanowień, żeby sobie zaszkodzić, wzbudzić w sobie poczucie winy i rozkoszować się brakiem działań.

 

A może i Ty wybrałeś sobie jakiś noworoczny cel? Odpowiedz sobie teraz szczerze, czy w ogóle zrobiłeś cokolwiek, aby się do niego przybliżyć?

Duża część społeczeństwa, nawet nie zaczęła myśleć jak swój cel osiągnąć, albo zapomniała o nich, parę godzin po tym jak postanowiła go osiągnąć.

Wiesz, czym różnią się ludzie sukcesu od tych bez sukcesów?

Ludzie sukcesu spisują swoje cele, tak spisują! Większość ludzi bez sukcesu nie dochodzi nawet tutaj :) Następnie je planują, tak mój drogi swój cel należy rozplanować i to pisemnie, nie w głowie, a następnie ludzie sukcesu działają, aby swój cel osiągnąć, tutaj mało kto bez sukcesu dociera, bo jeżeli już działa, to nie ma wątpliwości, że swój cel osiągnie.

Jednakże działanie, bez pozostałych dwóch punktów jest nic nie warte, bo rzadko kiedy kończy się sukcesem, albo dojście do niego trwa o wiele, wiele dłużej.

Należy również uniknąć przeładowania się celami, pamiętaj, że naraz można robić dobrze jedną rzecz, robienie wielu odbije się na jakości każdej z nich, tak więc wybierz sobie cel główny oraz cele pomniejsze, a nawet możesz spisać sobie wiele z nich, jednak kiedy to zrobisz, sprawdź, które z nich się przeplatają, wtedy będziesz mógł je połączyć, następnie rozplanuj je, ale kiedy działasz, to skupiaj się na działaniu dla konkretnego celu, w ten sposób możesz zrealizować więcej celów, nie ujmując im jakości, bo w czasie działania, nadal będziesz skupiony na każdym z nich z osobna.

Nie miej też do siebie żalu, że zaczynasz działać dopiero teraz, albo że musisz wybierać między jednym celem a drugim, po pierwsze, najważniejsze jest to, że podjąłeś działanie, po drugie, jeżeli będziesz działać w końcu i tak wykonasz ten cel, który obecnie musiałeś odłożyć, po trzecie, jeżeli nie zdecydowałbyś się działać, nigdy nie osiągnąłbyś żadnego ze swoich celów i wtedy mógłbyś mieć do siebie żal, a po czwarte i najważniejsze Nigdy, ale to Nigdy nie jest za późno, aby dążyć do osiągnięcia swoich marzeń!

Piszę o tym dlatego, że ludzie po prostu wpadają w taki smutek, że w ogóle nie działają i znów zaczynają odkładać wszystko na kiedyś, jest to bardzo zgubne i do niczego nie prowadzi, tak więc nie miej sobie nic za złe, pogratuluj sam sobie i ciesz się tym, że postanowiłeś wziąć się w garść i działać dla dobra samego siebie.

Na zakończenie, zapamiętaj, że nigdy nie będzie lepszego dnia, aby zacząć działać i wyznaczyć sobie cel, taki dzień jest zawsze, kiedy się budzisz, nie odkładaj niczego na kiedyś, bo kiedyś nie nadejdzie, Twoje kiedyś jest właśnie dziś, każdy dzień Twojego życia, jest wyjątkowy, każdy dzień, jest TYM dniem, kiedy możesz coś zmienić!

Pozdrawiam Cię i życzę wszystkiego dobrego.

Wojciech Woźniak

Ps. Powtórzenia słów są celowe :)

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie będzie opublikowany. Zaznaczone pola są wymagane *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.