Strona Główna » Samorozwój » Podejmowanie decyzji – wpływ przemijania.

Podejmowanie decyzji – wpływ przemijania.

O przemijaniu

Ten wpis będzie krótkim zbiorem przemyśleń, zastanawiam się czy częściej nie będę pisał takich, krótkich wpisów, ale o tym się pomyśli.

Poniżej wersja do czytania lub video, zależy co kto lubi ;)

Dzisiaj będzie o przemijaniu i wpływie, jakie ma, a raczej nie ma ono na Twoje decyzje.

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie mają obawy lub niechęć przed podejmowaniem długoterminowych decyzji.

Zauważ, jaki jest procent osób zamożnych w społeczeństwach, jest to zaledwie kilka procent, bardzo mały odsetek, jednak wszystkie te osoby charakteryzują się podobieństwem w sposobie myślenia o pieniądzach, a także podejmują podobne decyzje i wykonują podobne czynności, piszę oczywiście o strefach związanych z sukcesem, bo nie mają na pewno tych samych zainteresowań itd. ale na pewno rozumiesz co mam na myśli :)

Nie będę poruszał wszystkiego, skupie się na jednym, na decyzjach podejmowanych przez ludzi sukcesu i nie mam na myśli jedynie ludzi związanych z biznesem, ale każdego, kto osiągnął sukces w wybranej przez siebie dziedzinie.

Ludzie, którzy stoją przed wyborem jakichkolwiek decyzji, chcieliby od razu widzieć efekty, jakie one przyniosą, jednak jest to bardzo zgubne i naiwne myślenie.

Jeżeli np. jestem głodny i zjem posiłek, to efektem mojej decyzji będzie szybkie zaspokojenie łaknienia, lecz nie można w tej samej kategorii myślowej, rozważać poważnych decyzji, przykład: wchodzi osoba do biznesu mlm i ona po miesiącu chce już być na najwyższym poziomie efektywności, oczywiście bez żadnego wysiłku, tak samo jest z otwieraniem firmy, ludzie otwierają firmy, przychodzi opłacić ZUS, a zysk równy jest zero i po chwili zaczyna się lament, że mlm to oszustwo, a bez znajomości w tym kraju firmy prowadzić się nie da.

Wszystko się da, trzeba tylko odpowiednio przemyśleć swoje decyzje, to nie jest załatwianie potrzeb fizjologicznych i nie odbywa się łatwo, szybko i przyjemnie, odrobinę bardziej złożone decyzje wymagają czasu, zanim osiągną wymagany przez daną osobę poziom, który ją zacznie satysfakcjonować.

I tutaj zaczyna się drugi wypaczony pogląd na takie decyzje, większość ludzi ich nawet nie podejmie, bo linia od startu do mety wydaje się im za długa, użyłem słowa „wydaje”, ponieważ niezależnie od celu linia od startu do mety, będzie tylko złudzeniem i ona nie może być za długa.

Jeżeli zachodzisz w głowę, dlaczego albo już mnie wyzywasz, to pozwól, że wytłumaczę, to szybko i dobitnie.

Jakkolwiek byś się nie starał i próbował wytłumaczyć sobie brak działania, to przykro mi, ale:

Czas i tak upłynie”

Pozdrawiam Cię i życzę wszystkiego dobrego :)

Wojciech Woźniak

Jeden komentarz

  1. Dobra myśl, kiedy możemy spodziewać się następnego filmu na Twoim kanale youtube?

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie będzie opublikowany. Zaznaczone pola są wymagane *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.